بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
برگشت به فهرست مقالات

علائم خرابی دیسک ترمز

علائم خرابی دیسک ترمز: 

* لرزش زیاد پدال ترمز و فرمان خودرو در زمان ترمزگیری در اثر تاب داشتن دیسک.
* ایجاد صدای ناهنجارکه نشان دهنده خرابی سطح دیسک یا اتمام لنت ترمز است.
* کاهش قدرت ترمزگیری و داغ شدن دیسک در اثر استفاده از لنت غیر استاندارد و نازک شدن ضخامت دیسک.
* ترک خوردگی سطح تماس دیسک با لنت در اثر ساییدگی بیش از حد و کاهش ضخامت آن به دلیل استفاده از لنت های ترمز غیر استاندارد و با جنس سخت.


شاید برایتان اتفاق افتاده باشد زمانی که ترمز می گیرید، خودروی شما دچار لرزش های شدید شود. این حالت که ممکن است همراه با صداى زوزه اتفاق بیافتد عمدتاً به دلیل خرابى دیسک ترمز و تاب داشتن دیسک چرخ بوده که بیشتر برای چرخ های جلوی خودرو اتفاق می افتد. این ایراد مواقعى رخ می دهد که راننده به طور مرتب از ترمز استفاده می کند و این گرم شدن تا حد سرخ شدن دیسک ادامه مى یابد. در این حالت در صورت سرد شدن سریع دیسک ترمز این قطعه تاب برداشته و ترمز کارایى خود را از دست می دهد و علاوه بر سر و صداى زیاد، لرزش شدیدى در حین ترمز گرفتن به وجود مى آید.

تصویر دیسک ترمز 405 تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران لاهیجان

به این نکات توجه کنید:

از ترمزگیری های شدید به مدت طولانی خودداری و در صورت امکان با استفاده از دنده معکوس و کاهش دور موتور، از نیروی ترمزی موتور برای کاهش سرعت خودرو استفاده نمایید.

در صورت داغ بودن سطح دیسک ترمز از شستشوی خودرو، خودداری نمایید.

به هنگام رانندگی در شرایط بارانی و آب گرفتگی معابر، از رانندگی با سرعت زیاد اجتناب کنید. زیرا در صورت خیس شدن بیش از حد دیسک و لنت ترمز، ترمزگیری با مشکل مواجه خواهد شد.

در صورت ساییده شدن بیش از حد دیسک و کاهش ضخامت آن، در اسرع وقت نسبت به تعویض آن، اقدام نمایید.

جهت مشاهده مشخصات، قیمت و خرید دیسک ترمز شرکت تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران - لاهیجان ، بر روی لینک داده شده کلیک نمائید.

نظرات
ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع کنید بستن فرم نظرات