بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
برگشت به فهرست مقالات

عادت های بد رانندگی که موجب استهلاک جلوبندی می‌شوند

همه ما در طی سال ها عادت های بد رانندگی پیدا کرده ایم. و این فقط رانندگی با سرعت بالا یا ترمز دیرکردن نیست ، بلکه موتورهای سرد و محرک و کلاچ سواری است. شاید تصوری نداشته باشید که برخی از عادتهای روزمره شما باعث فشار غیرضروری به ماشین یا کامیون شما می شود. در واقع ، روز به روز ، این رفتارهای ناخودآگاه می تواند به سرعت به قسمت فرسوده فرمان و سیستم تعلیق اضافه شود. بیایید برخی از عادت های بد رانندگی معمول را که منجر به قبض های نگهداری می شود ، بررسی کنیم

شما مقصر هستید؟ عادت های بد رانندگی و علائم آنها


قرار دادن دست خود روی چوب دنده  
کاملاً معمول است که دست خود را روی اهرم دنده قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که چوب دنده به میله کنترل متصل است ، بنابراین وزن بازوی شما می تواند چنگال های انتخاب را به سمت چرخ دنده ها سوق دهد و باعث سایش شود. به این موارد اضافه شده ، رانندگی ایمن است که هر دو دست را روی چرخ نگه دارید.

رانندگی با چراغ روشن
اگر سوخت را پایین می آورید و با چراغ اخطار شانس خود را فشار می دهید ، این کار را نکنید. یک مخزن تقریباً خالی گرما تولید می کند و می تواند باعث خرابی پمپ بنزین شود. همچنین ممکن است به مبدل کاتالیزوری آسیب برسانید و در صورت آلودگی در مخزن ، فیلتر سوخت می تواند مسدود شود. بنابراین اخلاق داستان این است: خطر نکنید! بلافاصله سوخت گیری کنید.

عدم استفاده از ترمز دستی 
آن ترمز دستی را می بینید؟ فقط مخصوص تپه ها نیست. حتی اگر اتوماتیک داشته باشید ، باید هر وقت پارک می کنید از ترمز پارک (یا "اضطراری") استفاده کنید. این یک نگه داشتن ایمن و ایمن را فراهم می کند ، و همچنین به محافظت از قطعات و انتقال کمک می کند.

قرار دادن پای خود بر روی کلاچ
سوار شدن با کلاچ وسوسه انگیز است ، اما این امر باعث می شود تا حدی از کار بیفتد. اگر پای خود را به جای زمین قرار دهید ، می توانید باعث سایش غیرضروری صفحه کلاچ شوید. حمله به ساحل یک عادت خطرناک است ، زیرا در صورت نیاز به انحراف یا مانور کنترل نمی کنید.

بزرگ نمایی از روی دست اندازها و سوراخ ها
ممکن است تصور کنید ماشین شما از پس آن برمی آید ، اما در صورت وجود دست اندازها یا سوراخ هایی در جاده ، آهسته و با احتیاط رانندگی کنید. برخورد با خطرات جاده ای و همچنین بسیار خطرناک ، می تواند باعث عدم تغییر جهت چرخ و خرابی قطعات سیستم تعلیق شود.

دور موتور را خنک کنید
حتی اگر عجله دارید ، بگذارید موتور شما به تدریج گرم شود. دور بالا در یک موتور سرد باعث ایجاد فشار روانی می شود - خواه یک ماشین قدیمی یا کاملاً جدید داشته باشید.

رانندگی با دنده خیلی بالا
پایین نگه داشتن دور موتور می تواند باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شود ، اما دنده خیلی بالا موتور را خفه می کند. مخصوصاً در تپه ها ، به تعداد کافی دور برای گشتاور نیاز دارید تا ماشین در بهینه ترین حالت خود حرکت کند.

چگونه می توانید تشخیص دهید که فرمان یا سیستم تعلیق آسیب دیده است؟

اگر به دلیل عادت های نادرست رانندگی ، مشکلات اتومبیل را ایجاد کرده یا بدتر کرده اید ، ممکن است برخی علائم را مشاهده کنید. اگرچه به نظر می رسد این موارد فوری نیستند ، اما آنها را نادیده نگیرید در غیر این صورت می توانید به اتومبیل خود آسیب برسانید و تصادف جدی کنید. علائم هشدار دهنده مبنی بر کمبود فرمان و سیستم تعلیق عبارتند از:

  • لرزش یا لرزش فرمان
  • هنگام چرخاندن فرمان سر و صدا می شود
  • زیرهم زدن ، جیغ زدن یا کوبیدن زیر ماشین
  • هنگام رانندگی به یک طرف بکشید
  • شل بودن یا بازی بیش از حد در فرمان

چه زمانی باید وسیله نقلیه خود را سرویس کنید؟ 

هر اتومبیل متفاوت است و تولیدکنندگان راهنمای خود را ارائه می دهند (این توصیه را در کتابچه راهنما خواهید یافت). اگرچه روش خوب آن این است که سالی یکبار سرویس دهی کند ، اما به عنوان نشانه های اولیه خرابی می توان لک زد و به سرعت اصلاح کرد.

البته ، اگر به خطر جاده ای برخوردید یا خود را در تصادف دیدید ، منتظر سرویس روتین بعدی خود نباشید تا توسط یک مکانیک واجد شرایط بررسی شود.

عادت های نادرست رانندگی و تأخیر در تعمیر و نگهداری منظم اتومبیل می تواند باعث بدتر شدن مشکلات و تأثیر در کنترل خودرو شود. معمولاً اینگونه است که با تلاش برای جلوگیری از صرف هزینه ، مشکلات اندکی تأثیر ناکافی را ایجاد می کند و باعث هزینه های بیشتری می شود.


جهت مشاهده مشخصات، قیمت و خرید قطعات جلوبندی اصل بصورت مستقیم از شرکت تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران - لاهیجان ، بر روی لینک داده شده کلیک نمائید.

نظرات
ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع کنید بستن فرم نظرات