بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
برگشت به فهرست مقالات

آیا می توان با سیستم جلوبندی آسیب دیده رانندگی کرد؟

رانندگی با اتومبیل با سیستم تعلیق شکسته یا آسیب دیده مانند راه رفتن با پای شکسته است. این احساس نامتعادل و ناپایدار خواهد بود ، که باعث می شود کنترل ماشین خود را از دست داده یا بدتر از آن.

سیستم تعلیق شما با صاف کردن دست اندازهای جاده و چسبندگی با نگه داشتن چرخ ها روی زمین تا حد ممکن راحتی رانندگی را فراهم می کند. با گذشت زمان ، قسمتهایی از سیستم تعلیق شما ممکن است فرسوده شده و یا کاملاً خراب شود. اگر این اتفاق بیفتد ، آیا رانندگی با اتومبیل شما هنوز هم ایمن است؟

به طور کلی ، قسمت آسیب دیده یا فرسوده قبل از رانندگی ماشین شما باید تعمیر یا تعویض شود. با این حال ، این ممکن است بسته به قطعه شکسته متفاوت باشد.

آیا می توانم با یک طبق آسیب دیده رانندگی کنم؟

نه. این نیاز به تعمیر در اسرع وقت دارد.

یک طبق با جذب چرخش اتومبیل شما که از روی دست اندازهای جاده رانندگی می کند ، کار می کند. همچنین اتصالات در جلوی وسیله نقلیه شما برای فرمان و تراز بودن بسیار مهم است. رانندگی با یک پایه قطع شده برای شما و مسافران شما بسیار ناخوشایند خواهد بود و در شرایط اضطراری ایمن نیست. همچنین می تواند به سایر اجزای ماشین شما آسیب برساند.

آیا می توانم با فنرهای خراب رانندگی کنم؟

نه توصیه نمی شود

فنر آسیب دیده یا فروریخته می تواند باعث افتادگی و سر و صدا شود و زوایای تراز را تحت تأثیر قرار دهد. در حالی که هنوز می توانید رانندگی کنید ، سواری خشن خواهد بود و کنترل ماشین در شرایط اضطراری دشوار است. به علاوه ، دست اندازها می توانند به سایر قسمت های خودرو آسیب برسانند. اگر فنرها آنقدر خراب شده اند که بدنه اتومبیل شما روی یک یا چند لاستیک قرار گرفته است ، رانندگی بیشتر در ماشین شما ایمن نیست زیرا در هر لحظه ممکن است لاستیک شما به دلیل تماس از هم جدا شود.

آیا می توانم با اهرم بازوئی آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه باید بیشتر مراقبت کنید.

بازوهای کنترل اجازه می دهد تا سیستم تعلیق بر روی بوشها متمرکز شود تا در هنگام حرکت بازوها بی صدا جمع شوند. آنها به قاب متصل شده و اتصالات توپی را در خود جای داده اند. بازوهای کنترل می توانند هنگام رانندگی روی چاله ها یا تصادف آسیب ببینند. بازوهای کنترل خم شده می توانند بر روی تراز وسایل نقلیه شما تأثیر بگذارند و باعث مشکلات هندلینگ و سایش اضافی لاستیک شوند.

آیا می توانم با شافت درایو آسیب دیده رانندگی کنم؟

نه. به محض مشاهده علائم باید بررسی شود.

شافت محرک که معمولاً در اتومبیل های چرخ عقب دیده می شود ، گشتاور را از موتور به چرخ ها منتقل می کند. آنها یک جز component کاملاً متعادل و وزنی هستند زیرا برای چرخاندن چرخها در سرعتهای بالا و مقادیر گشتاور می چرخند. اگر مشکلی در شافت درایو وجود داشته باشد ، لرزش های شدید و صداهای غیرطبیعی از زیر ماشین ایجاد می شود. هر یک از این علائم باید در اسرع وقت توسط یک مکانیک معتبر بررسی شود زیرا شافت محرک آسیب دیده می تواند منجر به فرسودگی سریع سایر سیستم های تعلیق و پیشرانه شود و باعث آسیب بیشتر شود.

آیا می توانم با یک میله موجگیر آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه ، ترجیحاً نه برای مدت طولانی.

قطعات بسیار کمی در سیستم تعلیق شما وجود دارد که می توانید پس از شکستن یا خرابی آنها با خیال راحت مدتی را تنها بگذارید. میله ضد رول یکی از آنهاست. میله ضد غلتک شکسته به ماشین اجازه می دهد تا هنگام پیچیدن بیشتر غلت بزند اما تا زمانی که هر چهار چرخ روی زمین بمانند ایمن است. با این حال ، یک میله ضد غلطک آسیب دیده به این معنی است که انجام چرخش های ناگهانی ، به عنوان مثال مانور اضطراری ، دشوارتر است ، بنابراین تا جایگزینی میله ضد غلتک ، باید آهسته تر از حالت عادی رانندگی کنید.

آیا می توانم با بوش آسیب دیده رانندگی کنم؟

نه. در اسرع وقت آن را تغییر دهید.

به عنوان بخشی از سیستم تعلیق شما ، بوش ها می توانند توسط سطح جاده آسیب ببینند. رانندگی با لاستیک منقطع و همچنین تخریب احتمالی چرخ شما ، می تواند توقف سریع را در مواقع اضطراری دشوار کند و ماشین شما به شدت به یک طرف بکشد یا فرمان را سخت کند.

آیا می توانم با چرخ آسیب دیده رانندگی کنم؟

خیر ، در صورت شکستن چرخ ، ماشین شما به هیچ وجه حرکت نخواهد کرد.

اگرچه رانندگی با چرخ ترک امکان پذیر است ، اما توصیه نمی شود. دلیل این امر این است که ترک در هر ثانیه به یک شکست کامل تبدیل می شود ، که منجر به شکست فاجعه بار و سقوط احتمالی می شود.

آیا می توانم با کمک فنر آسیب دیده رانندگی کنم؟

آره. اگرچه سفر راحتی نخواهد بود.

کمک فنر شکسته باعث چرخش ماشین شما و همچنین غلت زدن بیش از حد ، چمباتمه زدن و غواصی می شود. به عبارت دیگر ، راحت نخواهد بود. به علاوه ، کنترل ماشین شما به خصوص در سرعت های بالا دشوارتر خواهد بود. به همین دلیل ، هرگز نباید با سرعت زیاد با کمک ضربه گیر شکسته اتومبیل رانندگی کنید و از چرخش های ناگهانی و توقف های ناگهانی خودداری کنید.

آیا می توانم با یک اتصال فرمان آسیب دیده رانندگی کنم؟

نه. در اسرع وقت آن را برطرف کنید.

نمی توانید به اتومبیلی که اتصال فرمان آن شکسته است (به عنوان مثال ، انتهای میله کراوات یا میله محوری) اعتماد کنید تا در صورت تمایل روشن شود. با قطع اتصال فرمان بسیار خطرناک است.

آیا می توانم با فرمان برقی خراب رانندگی کنم؟

آره. گرچه آهسته پیش می رود.

هنگامی که فرمان برقی شما از کار بیفتد ، رانندگی همچنان امکان پذیر است. با این حال ، به خصوص هنگام چرخش ، تلاش زیادی لازم است. برای راحتی رانندگی توصیه می شود به سرعت فرمان برقی خود را ثابت کنید.


جهت مشاهده مشخصات، قیمت و خرید قطعات جلوبندی باکیفیت محصول شرکت تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران - لاهیجان ، بر روی لینک داده شده کلیک نمائید.

نظرات
ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع کنید بستن فرم نظرات