بسته
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
برگشت به فهرست مقالات

آشنایی با سیبک زیر کمک (سیبک طبق)

تصویر سیبک طبق سمند تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران لاهیجان

سیبک­ ها قطعات کروی شکلی در سیستم فرمان و هدایت خودرو هستند که حرکت بین دو قطعه را بدون کم‌ترین اصطکاک فراهم می‌کنند.

سیبک‌ها همواره در معرض نیرو‌های کششی و فشاری قرار دارند. وقتی سیبکی در بالای طبق پایینی و زیر محور چرخ قرار می‌گیرد تحت تأثیر نیروی کششی است چراکه محور چرخ متمایل به بالا و طبق متمایل به پایین است و در نتیجه سیبک کشیده می‌شود. در مقابل وقتی سیبکی در زیر طبق بالایی و روی محور چرخ قرار گیرد تحت تأثیر نیروی فشاری قرار دارد زیرا محور چرخ به وسیله چرخ متمایل به بالا و طبق نیز با کشش فنر متمایل به پایین می‌شود در نتیجه سیبک کشیده می‌شود.

زمانی که سیبک زیر کمک خراب شده باشد جلوبندی خودرو به سر و صدا می افتد و موجب لرزش فرمان و به اصطلاح زدن آن می‌شود. از آنجایی که تعداد زیادی قطعات وابسته به این قطعه میباشند و این قطعه یکی از اجزای مهم جلوبندی خودرو بوده به همین دلیل تعویض آن با مشکلاتی همراه است. از این رو انتخاب محصول بی کیفیت قطعا به سایر قطعات جلوبندی نیز آسیب می رساند و اتلاف هزینه و زمان زیادی را متحمل می سازد.

محل قرار گرفتن سیبک زیر کمک پیکانسیبک زیر کمک پیکان قطعه فلزی میباشد که انعطاف بالایی دارد و مانند مفصل عمل میکند و زیر کمک قرار میگیرد.

عملکرد سیبک زیر کمک پیکانسیبک زیر کمک هم مانند سایر سیبک ها تشکیل شده از قطعه کروی و بازویی میباشد .سیبک باید به خوبی حرکت بین دو قطعه را با اطمینان و بدون کم ترین اصطکاک انجام دهد. لازم به ذکر است سیبک ها در معرض نیروهای شدید کششی و فشاری و ضربه ای قرار می گیرند و از این رو باید بسیار قطعات مستحکمی باشند.

علائم خرابی سیبک زیر کمک پیکانچنانچه سیبک زیر کمک آسیب ببیندکج شدن هر کدام از قطعات جلوبندی خودرو در یکی از زوایای چرخ‌ها تاثیر خواهد داشت . بعضی اوقات، در صورت خرابی سیبک و مفصل، همچنین صداهای نا همگون از قسمت جلوبندی خودرو شنیده می شود.

جهت مشاهده مشخصات، قیمت و خرید سیبک زیر کمک شرکت تولیدی قطعات جلوبندی خودرو ایران - لاهیجان ، بر روی لینک داده شده کلیک نمائید.

نظرات
ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع کنید بستن فرم نظرات